Mgr. Lenka Chybíková

23. ROČNÍK MCDONALD'S CUPU KATEGORIE A

6.5.2022 | Lenka Stejskalová

Po nechtěné dvouleté pauze mohli žáci 1. - 3. ročníku opět reprezentovat naši školu na fotbalovém turnaji McDonald's Cup, jehož 23. ročník právě probíhá. Do bojů o postup do vyšších kol soutěže se letos v kategorii A pustilo 11ti-členné družstvo ve složení: Michael Jan Baník, Filip Coufal, Ondřej Cupal, Jakub Dvořák, Tadeáš Findejs, Vojtěch Kubát, Filip Neudert, Nela Peterková, Jan Petrás, Michal Stejskal a Adam Škorpík.

22. dubna 2022 se uskutečnilo oblastní kolo našeho okrsku v ZŠ Na Lukách v Poličce. V zápase o postup do okresního kola jsme změřili síly s týmem místní poličské školy, který jsme, řekněme lehce, porazili 7:2. Nejlepším střelcem turnaje byl náš útočník Ondřej Cupal, své góly si dali i Michal Stejskal a Jan Petrás. Do okresního kola jsme tak postoupili z prvního místa.

Druhé kolo soutěže se konalo 3. května 2022 na hřišti ve Svitavách. Soupeři nám byly nejlepší týmy okresu, konkrétně ze základních škol v Kunčině, Opatově, Litomyšli, Poličce, Svitavách, Dolním Újezdu a Městečku Trnávce. Družstva byla rozdělena do dvou skupin, ze kterých postupovala dvě do zápasů o medailové pozice. První zápas se ZŠ Kunčina byl od začátku do konce velmi vyrovnaný, hattrickem na konečných 3:3 skóroval Michal Stejskal. Ve druhém zápasu se ZŠ Opatov nám chyběl kousek toho pověstného štěstí. Po neuznaném gólu Michala Stejskala se nám z mnoha šancí již nepodařilo výborného opatovského brankáře překonat a zápas jsme nakonec o fous prohráli 0:1. Celý třetí zápas jsme doháněli gólový náskok Litomyšle, ke konci zápasu nám odskočili o více než gól a my prohráli 3:6 (góly - Ondřej Cupal 2, Tadeáš Findejs 1). Celkově jsme se umístili na 7. místě ze všech družstev okresu.

Dětem samozřejmě blahopřejeme, podaly krásné výkony. Doufáme, že si odnesly cenné fotbalové zkušenosti do dalších turnajů a převážně pozitivní dojmy, že radost ze hry je to, co je žene v tomto sportu kupředu.