4. A

Ludmila Filipová

Projektový den Křížem krážem Vysočinou

V pátek 9. září jsme se v rámci projektu Křížem krážem Vysočinou učili venku. Nejdříve jsme měli naplánovanou exkurzi do kravína. Pan Andrle nám pověděl spoustu zajímavých informací o chovu krav - jak o ně ošetřovatelé pečují, čím je krmí, jak se rodí telátka a jak se dojí mléko. Krásnou lesní cestou  a pak i po silnici jsme došli až do Hamrů, kde jsme si mohli odpočinout a občerstvit se v zahrádce restaurace u Tušlů. Na zpáteční cestě jsme se věnovali pozorování přírody a tak cesta rychle uběhla. I díky tomu, že nám přálo počasí, jsme si užili prima den.

Dopravní hřiště a program Polička plná her

V úterý 21.června jsme si na dopravním hřišti v Poličce zopakovali vědomosti z dopravní výchovy a panu lektorovi slíbili, že o prázdninách na pravidla bezpečného chování na silnici nezapomeneme. Po svačince jsme ještě zašli do muzea na program Polička plná her. Při hraní různých her jsme se pobavili i poučili. Vyzkoušeli jsme svoji paměť, postřeh, logiku, trénovali vzájemnou spolupráci, komunikaci a trpělivost. Kdo chtěl, mohl si vyrobit i svoje pexeso a hned si ho zahrát. A prázdniny jsou zase o něco blíž :)

Školní výlet na hrad Bouzov a do Javoříčských jeskyní

Ve středu 18. května jsme se vypravili na školní výlet. Dopoledne jsme si prohlédli hrad Bouzov. Prohlídku hradu nám zpestřily pohádkové postavy. Čarodějnice nám ukázala, jak vaří kouzelné lektvary a vyzkoušela děti ze znalosti léčivých bylinek. Vodník nás poučil o ochraně čistoty vody i bezpečnosti u vody. S Ohnivcem se děti protáhly, s Meluzínou jsme si užili vyhlídku do okolí hradu, s šaškem děti postavily hrad ze stavebnice a nakonec všichni dostali od princezny rytířský glejt, pohlednici a lízátko. Odpoledne jsme navštívili Javoříčské jeskyně s krásnou krápníkovou výzdobou. Cestou jsme se zastavili u památníku obětem 2. světové války ve vypálené obci Javoříčko. Výlet se moc vydařil a všichni si odvezli spoustu zážitků i nějaké ty suvenýry.

Ekologický den v záchranné stanici Pasíčka

V pátek 29. dubna jsme se v rámci ekologického projektového dne vypravili do záchranné stanice Pasíčka. Děti se při prohlídce expozice  dozvěděly spoustu zajímavých informací o zvířatech, o která zde pečují -  příběhy trvale postižených volně žijících živočichů a  jak jim v přírodě můžeme pomoci. Ve vzdělávacím  a zážitkovém programu si děti vyzkoušely poznávání zvířat podle zvuků a také si vyrobily zápich -  ptáčka . V areálu se také protáhly na různých průlezkách a mohly si i zahrát na paleontology - v písku vyhrabaly kostru Iguanodona. Pro zvířátka děti také přivezly krmení a pamlsky na přilepšenou.