4. A

Ludmila Filipová

Přírodovědný program a robotika

V pátek 11.3. jsme navštívili Centrum technického vzdělávání Půda při Městské knihovně v Poličce.  Děti se učily pozorovat, porovnávat a třídit různé přírodniny - větvičky jehličnatých i listnatých stromů, šišky, mechy, včely, hmyzí křídla i svoje ruce. Naučily k pozorování používat lupy a mikroskopy. Zajímavé bylo i kouzlení s vodou. Nakonec si všichni s chutí pohráli s roboty Bee-Bot, které děti už znají z mateřské školy. Naprogramovat jejich pohyb po hrací desce tak nebylo vůbec těžké a dokonce děti naučily roboty i tancovat. Dopoledne v příjemném prostředí Půdy bylo velice inspirující a děti získaly mnoho podnětů pro další pozorování přírody.  O zájmu dětí svědčí i rozhodnutí brzy  Půdu zase navštívit.

Slavíme masopust

V pátek 25.2. se v naší třídě konal projektový den Slavíme masopust. Cílem projektu bylo seznámit se s lidovými zvyky a tradicemi a také si užít trochu zábavy, která k masopustu patří. Děti si vyrobily masky, zhlédly pohádku Jak to bylo o masopustu, v pracovním listu si přečetly o masopustních dnech a jaké tradiční maškary patří do masopustního průvodu. Po splnění všech úkolů jsme se přesunuli do tělocvičny, kde si děti zahrály, zasoutěžily a zatancovaly. Ve třídě potom proběhla volba a ocenění nejlepších masek a ještě zbyla chvilka na společné hry.  Masopustní den jsme si všichni užili.

Stromeček pro zvířátka a vánoční besídka

Poslední školní den před Vánoci jsme vyrazili na zimní vycházku. Nesli jsme zvířátkům do lesa něco na přilepšenou. V lese jsme jim ozdobili vánoční stromeček jablíčky, mrkví, lojovými koulemi se semínky pro ptáčky a pod stromečkem jsme nechali i kaštany. Byl krásný slunečný den. Cestou zpět jsme se zastavili u dřevěného betlému u kostela a pak už jsme spěchali do tepla. Ve třídě u stromečku jsme si zazpívali koledy, ochutnali domácí cukroví a rozbalili dárečky. Čekaly nás krásné Vánoce.

Těšíme se na Vánoce - výstava betlémů.

Hned po Mikuláši jsme se začali připravovat na Vánoce. Děti si ozdobily vánoční stromeček vlastnoručně vyrobenými ozdobami. Tu pravou vánoční atmosféru jsme načerpali na výstavě betlémů v sále MFD v Bystrém, kterou jsme navštívili ve středu 15.12. Výstavou nás provedla Ondráškova babička  - paní Cupalová. Děkujeme za zajímavé vyprávění. Dětem se všechny betlémy moc líbily.