8. B

Mgr. Tomáš Varga

Zdravé stravování - zdravá svačina

Sport a zdravá výživa jdou ruku v ruce, proto jsme se s děvčaty domluvily, že v rámci tělesné výchovy se zaměříme také na zdravé stravování. Tentokrát přišly na řadu svačiny do školy. A co že dobrého jsme vykouzlily? Jáhlovou kaši s ovocem, ovesnou kaši s ořechy, ovocný salát s ořechy a pohankovými lupínky a pomazánku z avokáda s celozrnným pečivem a dýňovými semínky. Děvčata byla nadšená.

Lyžařský výcvik 8. a 9. ročníku

V týdnu od 10.1. do 14.1. se uskutečnil ve ski-areálu Olešnice na Moravě lyžařský výcvik žáků 8. a 9. ročníku. Výcviku se zúčastnilo celkem 35 žáků (12 žáků z 8.A třídy, 7 žáků z 8.B třídy a 16 žáků z 9. třídy), kteří byli rozděleni do tří družstev. Byli mezi nimi jak zdatní lyžaři, tak i úplní začátečníci. A právě ti prokázali největší pokrok, když již v průběhu týdne sjížděli naprosto bezpečně celý svah. Během celého týdne nám přálo pěkné počasí, díky čemuž jsme si všichni výcvik náležitě užili.