Mgr. Petra Divoká

Cvičný požární poplach

Dnes během první vyučovací hodiny proběhl v naší škole cvičný požární poplach. Cílem tohoto cvičení byla připravenost žáků i zaměstnanců školy na zvládnutí nouzové evakuace v případě ohrožení. Evakuace všech osob proběhla úspěšně, všechny osoby se evakuovaly mimo areál ZŠ v čase 2 minuty a 56 sekund. Cvičení proběhlo bez zapojení HZS a bez fiktivních překážek. Velká pochvala náleží všem žákům za vzorný a ukázněný průběh evakuace. Poděkování také patří všem zaměstnancům školy za výbornou organizaci.

Exkurze do Vídně - němčina

2.5.2024 jsme plánovali exkurzi do Vídně, abychom se na tuto výpravu připravili i po stránce jazykové, byly hodiny němčiny u sedmáků, osmáků a deváťáků obohaceny o "cestovatelskou" slovní zásobu, konverzaci, kdy si zkoušeli objednávat v němčině jídlo, nakupovat a platit. Cílem bylo, aby se žáci nebáli ve Vídni mluvit německy. Žáci si vyzkoušeli pracovat i s QR kódy a vyhledávat pamětihodnosti Vídně na Google Earth a něco o těchto pamětihodnostech říct i německy.

Exkurze do Vídně se vydařila

Dne 2.5.2024 jsme zavítali s deváťáky, osmáky a sedmáky do hlavního města Rakouska - Vídně. Měli jsme krásné počasí, a tak prohlídce památek nic nebránilo. Navštívili jsme Schönbrunn, Hundertwasserhaus, Belvedere, Ringstraße, Parlament, Hoffburg, Stephansdom a mnoho dalších pamětihodností. Na konec nesměl chybět Prater. Jak si žáci zájezd užili? Stačí si prohlédnout galerii:-) Žáci si mohli vyzkoušet němčinu a angličtinu v praxi:-)

POZVÁNÍ PANA STAROSTY

7. 2. 2024 jsme s žákovským parlamentem navštívili na pozvání pana starosty Mgr. Jana Neuderta jeho pracovní prostředí na radnici. Setkání proběhlo ve velmi příjemné atmosféře v zasedací místnosti, kde byli žáci seznámení se základními organizačními jednotkami města, s jejich funkcí a činnostmi. Na základě studentských dotazů se vyvinula velmi zajímavá a bohatá diskuze. Návštěvu radnice jsme ukončili její prohlídkou - měli jsme možnost nahlédnout i do samotné kanceláře pana starosty. Za toto milé gesto pozvání jsme velmi rádi a těšíme se na další spolupráci žákovského parlamentu a školy s městem.

TECHNOHRÁTKY Moravská Třebová

Ve tředu 29. 11. 2023 jsme vyjeli s 11 žáky na návštěvu Integrované střední školy v Moravské Třebové. Akce TECHNOHRÁTKY se zúčastňujeme pravidelně, prostředí tedy dobře známe. Žáci mají vždy možnost udělat si konkrétní představu o nabízených oborech, mohou směřovat své dotazy přímo na místě k těm, kdo na zmiňované škole pracují či studují, velmi zábavnou formou si také mohou vyzkoušet určité praktické činnosti. Jak si žáci den na ISŠ užili, můžete vidět na fotkách.