ŠKOLNÍ PSYCHOLOG 1x za 14 dní 2 H V ZŠ BYSTRÉ

Vážení rodiče, milí žáci,

od září školního roku 2022/2023 působí v ZŠ Bystré školní psycholog Mgr. Vlasta Tvrdíková.

Konzultační hodiny2 h 1x za 14 dní ve středu od 13,30 h do 15,30 h.

Od dalšího školního roku je možné počítat s rozšířením úvazku školního psychologa, který může pomoci s různými problémy, např. po skončení šetření metodikem prevence (např. šikany) individuálně pracuje s obětí/agresorem, nebo i s celou třídou.

Školní psycholog je také k dispozici v konzultačních hodinách Vám, váženi rodiče, Vašim dětem i pedagogickým pracovníkům školy. Při plánování návštěvy by byla vhodná rezervace předem - oznámení návštěvy výchovné poradkyni Mgr. Iloně Justové (Bakaláři, e-mail), aby se v daném termínu a čase nesetkalo najednou více zájemců.

Termíny konzultací - září až prosinec 2022, další termíny budou zveřejněny později:

září: 21.09.

říjen:05.10., 19.10.

listopad: 16.11., 30.11.

prosinec: 14.12.

ZVÝŠENÍ CENY OBĚDŮ VE ŠKOLNÍ JÍDELNĚ PRO ŽÁKY I VEŘEJNOST OD 1. ŘÍJNA 2022

Vážení rodiče, vážení strávníci odebírající obědy ve školní jídelně,

školní obědy se v mnoha jíédelnách od 1. září 2022 zdražují. Ani nám se nevyhne zdražení, se kterým počítáme od 1. října 2022.

V příloze zprávy naleznete informaci o nových cenách potravin od 1.10. 2022 dle věkových kategorií a informaci o obědech pro veřejnost (obědy v doplňkové činnosti).

Zahájení školního roku 2022/2023

Školní rok 2022/2023 bude zahájen ve čtvrtek 1. září.

Prvňáčci se společně se svými rodiči sejdou v obřadní síni bysterské radnice, kde se v 7:50 uskuteční slavnostní přivítání 1.A třídy a v 8:10 třídy 1.B (poté přesun do tříd v pavilonu školy – více viz Informace rodičům budoucích prvňáčků.PDF v příspěvku níže).

Žáci 2. – 9. ročníku zahájí vyučování v 8 hodin ve svých kmenových třídách. V 8:05 je plánován projev ředitele školy školním rozhlasem.

Změny kmenových tříd: 5. třída – nově v přízemí hlavní budovy (učebna S04), 6. třída – nově v 1. patře hlavní budovy (učebna S16).

INFORMACE RODIČŮM BUDOUCÍCH PRVŇÁČKŮ

Vážení rodiče,

v příloze zprávy naleznete:

1. Rozdělení dětí do I. A a I. B třídy

2. Informace k zahájení nového školního roku

3. Školní potřeby v 1. ročníku

4. Informace k provozu školní družiny v přípravném týdnu před zahájením školního roku

5. Informace ke stravování ve školní jídleně

6. Kontaktní údaje

S pozdravem Zdeněk Mrkos

VÝSTAVA VÝTVARNÝCH PRACÍ ŽÁKŮ 5.-9. ROČNÍKU

Místo: hlavní budova Základní školy Bystré

Datum: 8.6. 2022 (středa)

Čas: 13 - 18 h

Určeno: široké veřejnosti

Srdečně zvou: žáci, vyučující výtvarné výchovy Iva Sionová a ostatní učitelé. Těšíme se na setkání.

Sběr starého papíru

Základní škola Bystré oznamuje, že ve dnech 25. a 26. dubna proběhne sběr starého papíru. Papír je možné odevzdat od 7:00 do 17:00 hod. v tělocvičně školy.

Výtvarná soutěž ZDRAVÁ A NEMOCNÁ PŘÍRODA PARDUBICKÉHO KRAJE - 1. místo

Odborná porota výtvarné soutěže Pardubického kraje udělila 1. místo v kategorii 1. stupeň ZŠ

Elle Stejskalové, žákyni 5. třídy Základní školy Bystré

Blahopřejeme k dosaženému úspěchu a přejeme hodně zdaru v dalším osobnostním rozvoji!

Učitelé a žáci školy

Prosíme, podpořte žáky ZŠ Bystré v soutěži Zdravá a nemocná příroda Pardubického kraje

Hlasujte na https://pomahameprirode.cz/

Hlasování probíhá od 2.2.2022 do 20.2.2022 Děkujeme za podporu.

Žáci a učitelé ZŠ Bystré

Doučování žáků naší školy