Rybník .... místo, kde to žije

V úterý 29.11. jsme navštívili v CBM v Poličce interaktivní výstavu Rybník...místo, kde to žije. Děti si zopakovaly a rozšířily svoje vědomosti o významu rybníků a o všem živém, co můžeme u vody a ve vodě pozorovat. Dětem se podařilo uhodnout všechny hádanky i splnit různé úkoly ve dvojicích. Chlapci si zahráli na rybáře, vyzkoušeli udice i podběráky, některé děti si vyrobily žabičky, skládaly obrázky, pozorovaly vodní organismy lupou i pod mikroskopem. Prostě nikdo se ani chvilku nenudil a program se všem líbil.

Projektový den - Podzimní tvoření

Dne 25.10. proběhl projektový den Podzimní tvoření. Děti si přinesly do školy různé druhy ovoce. Nejříve jsme ovoce společně pojmenovali a zařadili do peckovic, malvic a bobulí. Potom jsme se přesunuli do kuchyňky. Zde děti vyrobily ovocné saláty, jednohubky a ovocné talíře. Proběhla zde i soutěž v ochutnávání a poznávání ovoce. V druhé části dopoledne jsme ve třídě vyráběli zvířátka a postavičky z kaštanů a žaludů. Děti byly velmi šikovné a samostatné. Práce je bavila. Na konci projektu děti skládaly stavby z lega. Sice to nebylo zcela tématické, ale bylo to velké přání dětí a bylo vidět, že si to opravdu užívají. Celé dopoledne bylo velmi příjemné a pohodové. Práci v kuchyňce si děti chtějí co nejdříve zopakovat. Tak snad brzy...