Stravné na měsíc ÚNOR

Stravné na měsíc únor se hradí ve středu a ve čtvrtek 26.1. a 27.1. - ve školní jídelně od 7 do 14 hodin.

PYTHAGORIÁDA (matematická soutěž) - OKRESNÍ KOLO ZŠ A VG 9

Žák 9. ročníku Jindřich Dočekal vybojoval 4.-7. místo v okresním kole Pythagoriády z 19 zúčastněných soutěžících. Získal 12 bodů z 15 možných a obhájil tak titul ÚSPĚŠNÝ ŘEŠITEL. Blahopřejeme!

ZVÝŠENÍ CENY OBĚDŮ PRO CIZÍ STRÁVNÍKY OD 1.1. 2022

S účinností od 1.1. 2022 dochází ke zvýšení ceny obědů pro cizí strávníky ve školní jídelně Základní školy Bystré.

Cena jednoho oběda do jídlonosiče je 70,- Kč.

Cena potravin 26,- Kč

Provozní a mzdové náklady 44,- Kč (zvýšeno o 4,- Kč)

Celkem 70,- Kč

PROVOZ ZÁKLADNÍ ŠKOLY OD PONDĚLÍ 1. LISTOPADU 2021

Vážení rodiče, milé děti, milí žáci,

v příloze této zprávy naleznete informace k provozu Základní školy Bystré do pondělí 1. listopadu 2021

S pozdravem Zdeněk Mrkos

SLOŽENÍ ŠKOLSKÉ RADY - OBDOBÍ 2021-2024

Vážení rodiče,

zřizovatel Základní školy Bystré, tj. Město Bystré, vydal zřizovací listinu školské rady pro období 2021 - 2024 s účinností od 1. 10. 2021.

Členové školské rady:

Zákonní zástupci nezletilých žáků
1. Václav Cupal, Dis., Bystré
2. Mgr. Simona Valachová, Hartmanice

Pedagogičtí pracovníci školy
1. Mgr. Michael Dvořák, Pomezí
2. Mgr. Jana Müllerová, Bystré

Zástupci zřizovatele
1. Mgr. Marie Štouračová, Bystré
2. Petr Švehlák, Bystré

První jednání školské rady je plánované na pondělí 22. listopadu 2021 v 16 h v hlavní budově v učebně literatury (1. patro). První bod jednání - volba předsedy školské rady.

Sběr starého papíru

Základní škola Bystré oznamuje, že ve dnech 11. a 12. října proběhne sběr starého papíru. Papír je možné odevzdat od 7:00 do 17:00 hod. v tělocvičně školy.

OPAKOVANÉ VOLBY DO ŠKOLSKÉ RADY PRO OBDOBÍ 2021-2024 - VÝSLEDKY

Ani druhé kolo voleb do školské rady (září 2021) nebylo úspěšné. V takovémto případě dle volebního řádu členy rady zastupující rodiče jmenuje ředitel školy. Vybráni byli navržení kandidáti s nejvyšším počtem hlasů.

1. Václav Cupal, DiS., Bystré

2. Mgr. Simona Valachová, Hartmanice

Návrhy členů školské rady za pedagogické pracovníky a rodiče byly předány zřizovateli školy k doplnění o členy školské rady za zřizovatele. Následně bude zřizovatelem školy jmenována školská rada pro období 2021 – 2024.

Všem rodičům, kteří se voleb zúčastnili, děkujeme za projevený zájem. Nově jmenovaným členům školské rady blahopřejeme.

Počty žáků ve školním roce 2021/2022

Počet žáků celkem:  225 (1. stupeň: 119 žáků, 2. stupeň: 106 žáků), z toho chlapci: 125, dívky: 100.
Obce:  Bystré – 125, Jedlová – 30, Hartmanice – 19, Hamry – 3, Nyklovice – 23, Nedvězí – 10, Trpín – 2, Svojanov – 6, Rohozná – 5, Manova Lhota – 2.

1. třída:  třídní učitelka – Michaela Barošová, počet žáků – 20,
2. A třída:  třídní učitelka – Ludmila Filipová, počet žáků – 16,
2. B třída:  třídní učitelka – Michaela Dvořáková, počet žáků – 13,
3. třída:  třídní učitel – František Grundloch, počet žáků – 23,
4. třída:  třídní učitelka – Lenka Chybíková, počet žáků – 27,
5. třída:  třídní učitelka – Drahomíra Chadimová, počet žáků – 20,
6. třída:  třídní učitelka – Daniela Šílová, počet žáků – 22,
7. třída:  třídní učitel – Michael Dvořák, počet žáků – 23,
8. A třída:  třídní učitelka – Ilona Justová, počet žáků – 16,
8. B třída:  třídní učitel – Tomáš Varga, počet žáků – 16,
9. třída:  třídní učitelka – Jana Müllerová, počet žáků – 29.

Výchovná poradkyně:  Ilona Justová.
Kariérová poradkyně:  Iva Leinweberová.
Metodik prevence:  Michael Dvořák.
Koordinátor ICT:  Tomáš Varga.
Učitelé bez třídnictví:  Petra Divoká, Iva Feltlová, Iva Leinweberová, Iva Sionová.
Asistentky pedagoga:  Renáta Hofmanová, Markéta Mládková, Eliška Prušková, Lenka Stejskalová, Ivana Voglová.
Školní družina:  1. oddělení – Marta Tomášková, 2. oddělení – Kateřina Dočekalová, 3. oddělení – Hana Havlátová.
Školní klub:  Markéta Mládková.