Kde byla původní osada Bystré?

17.9.2023 | Drahomíra Chadimová

Křížem krážem s prvňáčky od kostela ke kostelíku

Jak už bývá tradicí na naší škole, v září vyráží všechny ročníky jeden den místo učení na Křížem, krážem Vysočinou.

Pro prvňáčky je to cesta  dlouhá asi 5km- od školy, okolo kostela sv. Jana Křtitele, s průchodem Panským lesem, se zastávkou u boří muky na místě zvaném U kostelíčka a okolo Kašpárkova rybníka zpět do školy.

Počasí nám přálo a my jsme po cestě obdivovali krásy přírody i plody lesa. Děti sbíraly různé přírodniny, aby z nich "U kostelíčka" postavily na zimu úkryty pro různé drobné živočichy. Snad se přes noc nepřesunuly k současnému kostelu stejně jako kameny na stavbu kostela, o kterých se mluví v bysterské legendě.