Letem světem druhým pololetím

29.6.2023 | Drahomíra Chadimová

Květen i červen byly opravdu plné zážitků a školních akcí.

Samostatný příspěvěk mají přírodovědné akce- poznávání ptáků a přírody i besedy o nich.

Na následujících fotkách můžete vidět ukázky z Ezopových bajek aneb dávná moudra věčně platná, které nám představilo hradecké divadlo 10. května. Dva herci dokázali děti vtáhnout do děje, jako  by sami byly lstivou liškou, rozvážnou želvou, chytrým hovniválem či hloupým oslem.

V polovině května vyvrcholil projekt Škola snů, ve kterém se žáci naší školy mohli vyjádřit o ideální představě školního prostředí. Navštívili jsme výstavu na MFD, kde byly výsledné prezentace všech ročníků.

19. května jsme u prvňáčků měli přípravu na mimořádné události, zaměřené na vlastní bezpečnost a dopravní výchovu pro nejmenší. Kromě jiného nás navštívila ipolicejní preventistka por. Mgr. Nicol Zavřelová. Dětem kromě základních pravidel provedla i zájemcům otisk prstu.

Naučná byla koncem května i beseda o včelách se zkušeným včelařem panem Šauerem spojená s ochutnávkou medu. Řemeslo se nejlépe předá zaujetím a láskou pro danou věc. To se panu Schauerovi daří velice dobře a veliký dík mu patří za všechny zkušenosti a vědomosti, které je ochoten předávat další generaci.

31. 5. se okolí naší školy proměnilo ve sportoviště a děti se mohli nadchnout sportovním adrenalinem pod vlajkou olympijských kruhů.

Den dětí jsme prožili v zámeckém parku, kde si děti v rámci skupinového vyučování zkoušely plnit různé zajímavé úkoly. Podobné zkušenosti využily i při návštěvě předškoláků 13. června. Prvňáčci se stali průvodci budoucích prvňáčků a procházeli společně různá stanoviště.