Okresní kolo v dopravní soutěži mladých cyklistů 2023

10.5.2023 | Lenka Stejskalová

10. května 2023 se tým žáků naší školy poprvé zúčastnil dopravní soutěže mladých cyklistů ve Svitavách. Naši školu reprezentovali úspěšní vítězové školního kola - Kristýna Mládková, Vilma Uherková, Matěj Křoustek a Vojtěch Kubát. Všichni jmenovaní jsou ze 4. ročníku.

Tato soutěž má vcelku přísná pravidla a hodnotí opravdovou všestrannost mladých účastníků silničního provozu. Děti tvoří jeden tým, který společně čelí výzvám 4 disciplín: testům z pravidel silničního provozu (20 otázek), praktickým jízdám na dopravním hřišti (5 minut bez porušení pravidel silničního provozu a projetí všech stanovišť na dráze v určeném, vždy individuálním pořadí), jízdám zručnosti (absolvování přejezdů nakloněných rovin, nerovností, objíždění překážek, jízda v určeném koridoru, zastavení na značce apod.) a přezkoušení z poskytnutí první pomoci (8 předem určených stavů ohrožujících přímo i nepřímo na životě). Soutěžící sbírají trestné body, vyhrává družstvo s jejich nejnižším počtem. Vítěz postupuje do krajského kola (v případě úspěchu i republikového).

Letos se zúčastnilo 8 škol v mladší kategorii, naši žáci obsadili krásné 5. místo. Moc jim všem blahopřejeme. :-)