Poznáváme svět zblízka

26.4.2023 | Drahomíra Chadimová

A to i na Půdě se dá poznávat příroda

Zní to trochu provokativně, ale je to tak. Alespoň na Půdě Městské knihovny v Poličce se nestačíte divit. Tam jsme také s prvňáčky ve středu 26. 4. vyrazili.

Vzhledem k ročnímu období bylo na místě začít pozorováním pupenů různých stromů a keřů, jarních květin i květenství pomocí lupy. Dostalo se i na zvětšeniny hmyzu a v mikroskopech jsme se podívali na pylová zrna.

Vše vyvrcholilo včelou zvanou Bee-bot, neboli robotickou hračkou, která se po plánku pohybuje po jednotlivých krocích ve čtyřech směrech.To byla velká odměna pro děti za všechno to zkoumání.

Programem nás poutavě a odborně provedla Marcela Feltlová. Za pracovníky Městské knihovny zve i ostatní tvořivé a zvídavé nejen čtenáře na možnost si vyzkoušet vše na vlastní pěst- více na Otevřená půda – _Půda Městská knihovna Polička (policka.org)