Přírodovědný program a robotika

14.3.2022 | Ludmila Filipová

V pátek 11.3. jsme navštívili Centrum technického vzdělávání Půda při Městské knihovně v Poličce.

Děti se učily pozorovat, porovnávat a třídit různé přírodniny - větvičky jehličnatých i listnatých stromů, šišky, mechy, včely, hmyzí křídla i svoje ruce. Naučily k pozorování používat lupy a mikroskopy. Zajímavé bylo i kouzlení s vodou. Nakonec si všichni s chutí pohráli s roboty Bee-Bot, které děti už znají z mateřské školy. Naprogramovat jejich pohyb po hrací desce tak nebylo vůbec těžké a dokonce děti naučily roboty i tancovat. Dopoledne v příjemném prostředí Půdy bylo velice inspirující a děti získaly mnoho podnětů pro další pozorování přírody.  O zájmu dětí svědčí i rozhodnutí brzy  Půdu zase navštívit.