Projektový den - Podzimní tvoření

27.10.2022 | Michaela Dvořáková | 3.B

Dne 25.10. proběhl projektový den Podzimní tvoření. Děti si přinesly do školy různé druhy ovoce. Nejříve jsme ovoce společně pojmenovali a zařadili do peckovic, malvic a bobulí. Potom jsme se přesunuli do kuchyňky. Zde děti vyrobily ovocné saláty, jednohubky a ovocné talíře. Proběhla zde i soutěž v ochutnávání a poznávání ovoce. V druhé části dopoledne jsme ve třídě vyráběli zvířátka a postavičky z kaštanů a žaludů. Děti byly velmi šikovné a samostatné. Práce je bavila. Na konci projektu děti skládaly stavby z lega. Sice to nebylo zcela tématické, ale bylo to velké přání dětí a bylo vidět, že si to opravdu užívají. Celé dopoledne bylo velmi příjemné a pohodové. Práci v kuchyňce si děti chtějí co nejdříve zopakovat. Tak snad brzy...