Rybník .... místo, kde to žije

4.12.2022 | Ludmila Filipová | 3.A

V úterý 29.11. jsme navštívili v CBM v Poličce interaktivní výstavu Rybník...místo, kde to žije.

Děti si zopakovaly a rozšířily svoje vědomosti o významu rybníků a o všem živém, co můžeme u vody a ve vodě pozorovat. Dětem se podařilo uhodnout všechny hádanky i splnit různé úkoly ve dvojicích. Chlapci si zahráli na rybáře, vyzkoušeli udice i podběráky, některé děti si vyrobily žabičky, skládaly obrázky, pozorovaly vodní organismy lupou i pod mikroskopem. Prostě nikdo se ani chvilku nenudil a program se všem líbil.