Školská futsalová liga "7"

1.12.2023 | Jan Mužík | 6. třída, 7. třída

V pátek 1. prosince se mladší žáci naší školy zúčastnili turnaje ve školské futsalové lize, který se konal ve sportovní hale ZŠ Na Lukách Polička. Jednalo se o 1. kolo, ze kterého postupovaly první dva týmy.

V prvním zápase nás čekal výběr domácí školy, nad kterým naši reprezentanti zvítězili v poměru 1:4 z pohledu domácího týmu. Ihned v druhém zápase se museli naši chlapci postavit týmu ZŠ Masarykova Polička. Protože naši chlapci měli již jeden zápas v nohách, jednalo se o velmi náročné utkání, které však mělo futsalové kvality. Po vyrovnaném průběhu (poločas 1:1) jsme museli v druhém poločase dotahovat nepříznivý stav, kdy jsme prohrávali dokonce 3:1. Po změnách v rozestavení hráčů se našim chlapcům podařilo půl minuty před koncem stav utkání vyrovnat na 3:3, což ale bohužel pro nás nebyl konečný stav. Soupeř pouhých 12 vteřin před koncem zápasu krásným gólem nakonec přeci jen otočil zápas ve svůj prospěch. Jednalo se sice o velmi hořkou pilulku, avšak chlapci předvedli, že se s nimi musí počítat i ve 2. kole, které nás čeká pravděpodobně ještě v prosinci letošního roku. Chlapcům tedy blahopřejeme k předvedenému výkonu a děkujeme za reprezentaci naší školy. Do dalšího kola přejeme hodně štěstí.