Slavíme masopust

4.3.2022 | Ludmila Filipová | Aktuality

V pátek 25.2. se v naší třídě konal projektový den Slavíme masopust. Cílem projektu bylo seznámit se s lidovými zvyky a tradicemi a také si užít trochu zábavy, která k masopustu patří. Děti si vyrobily masky, zhlédly pohádku Jak to bylo o masopustu, v pracovním listu si přečetly o masopustních dnech a jaké tradiční maškary patří do masopustního průvodu. Po splnění všech úkolů jsme se přesunuli do tělocvičny, kde si děti zahrály, zasoutěžily a zatancovaly. Ve třídě potom proběhla volba a ocenění nejlepších masek a ještě zbyla chvilka na společné hry.  Masopustní den jsme si všichni užili.