Slavnosti, svátky, tradice

4.1.2024 | Drahomíra Chadimová

Svátek sv. Martina jsme oslavili různorodě. V týdnu před 11. listopadem jsme si vyprávěli legendu, děti si vyzkoušely malbu sv. Martina a připravily dekorativní hlavu koně na tyči, prožily překážkovou dráhu při TV, napekly svatomartinské rohlíčky, kterými pak hostily rodiče na třídní kavárně.

Dalším svátkem, který provází již adventní čas, byl svatý Mikuláš. Protože se jedna prvňačka Moanka narodila v Holandsku, kde se tato tradice velkolepě oslavuje, přišla nám o všem barvitě povyprávět její maminka Petra. Moc děkujeme za příjemně prožitý společný čas. S nadílkou nás navštívil i Mikuláš se svojí družinou a odměnil děti za jejich snahu při výuce i za skupinovou práci v průběhu projektového mikulášského dne.

Jeden z nových projektů byl na naší škole NoBackpack Day, kdy jsme do školy šli místo běžných aktovek s jiným "obalem" na školní pomůcky. Šlo především o srandu a snahu kretivně uchopit příležitost.

Již tradičně jsme prožili předvánoční týden a to návštěvou betlémů na MDF a tvořením  v rámci vánočních dílen. Vánoční dovádění jsme si obohatíli o přehazovanou s nafukovacími míčky a cvičením s pěnovými tyčemi. Nejvíc se ale děti těšily na třídní besídku a vánoční tombolu, při které byl každý obdarován dárkem. Celý den jsme zakončili tradičním zpíváním koled na schodech spolu s ostatními žáky 1. stupně.