Středověk očima prvňáčků

11.4.2024 | Drahomíra Chadimová

Výprava časem zpět do dávné minulosti

Jak těžké brnění měli rytíři, jaká řemesla zastávali poddaní, jak a za co byli zločinci trestáni, čím se platilo, hry, kterými si krátily čas děti a vrchnost, způsob, jakým se psalo a do čeho se lidé podle jejich stavu strojili? Nejen to si děti mohly zažít a vyzkoušet na ineraktivní výstavě v Centru Bohuslava Martinů nazvané Vzhůru do Středověku.

Děkujeme za zprostředkování této zkušenosti všem, kdo výstavu připravili a také velké trpělivosti naší průvodkyně. Děti byly nadšené a to je nad všechen dík.