Výstava "Škola snů"

25.5.2023 | Lenka Stejskalová

Letošní činnost žákovského školního parlamentu provázel projekt s názvem „Škola snů“. Žáci druhého stupně měli za úkol popustit uzdu svým fantaziím a zamyslet se nad rekonstrukcí školní budovy, popř. vyřešit podobu přilehlého venkovního areálu. Mohli kreslit, rýsovat, modelovat 3D náhledy na PC; mohli se zamýšlet nad výmalbou stěn, nad šatnami; mohli zhodnotit, co nám chybí, a co by si jejich dětské dušičky přály. Jsem velmi ráda, že se do projektu zapojily i třídy prvního stupně, které vnesly do celé akce neotřelá ztvárnění v podobě 3D prostorových modelů. A protože vznikly nádherné práce, rozhodli jsme se o ně podělit se všemi, kdo chtěli.

Výstava, která probíhala od 15. 5. do 19. 5. 2023 v prvním patře Multifunkčního domu v Bystrém, představila nejen tato výtvarná díla, ale i jiné zajímavé práce, které žáci vytvořili v hodinách výtvarných výchov. Pro návštěvníky byl připravený ve třech dnech z pěti i doprovodný program: v pondělí jsme výstavu spolu s panem starostou slavnostně zahájili (nechybělo ani přestřižení červené stuhy, slavnostní přípitek a předání dortů nejúspěšnějším soutěžícím), středa patřila dětem a učitelům z robotického kroužku naší školy a jejich neskutečným výtvorům, v pátek pak proběhly výtvarné dílničky (dopoledne pro děti z místní MŠ, odpoledne pro veřejnost). Neboť si prací a vzájemné kooperace dětí, jejich názorů a pohledů na věc, originality i chuti zúčastnit se projektu vážíme, byly všechny třídní kolektivy po zásluze odměněny-dva dorty putovaly na první stupeň shodně do třetích tříd, druhé dva na stupeň druhý do šestého a osmého ročníku; čestné uznání obdržela spolu se sladkou odměnou čtvrtá třída; všechny ostatní děti si rozdělily velké pytle ovocných karamel.

Celou akci sponzoroval Spolek rodičů a přátel základní školy Bystré, za což velmi děkujeme.