Mgr. Jana Müllerová

Křížem krážem Vysočinou

25.10.2021 | Lenka Chybíková | 6. třída

Dne 10. 9. 2021 jsme v rámci projektu Křížem krážem Vysočinou vyrazili do malebné vesničky Nedvězí.

V pátek 10. září jsme vyrazili směr Nedvězí. Byl to nádherný, po prázdninách potřebný, adaptační turistický výlet. Hned u školy byla dětem rozdána mapka, na které byla vyznačena pouze trasa a děti musely zaznamenat důležité záchytné body. Vyzkoušeli jsme si, že tvořit mapu není tak jednoduchá věc. Po cestě jsme si trochu zaskotačili na balíkách, u kukuřičného pole zahráli na švédské vojáky. Cílem byla vesnice Nedvězí, kde jsme nahlédli do krásného kostelíka, který je zasvěcen sv. Prokopu a samozřejmě nemohla chybět návštěva místního obchůdku. Výlet byl nádherný, plný dětských úsměvů a přátelských rozhovorů.