Mgr. Lenka Chybíková

Operky v divadle Radost

19.1.2023 | Drahomíra Chadimová

Celý první stupeň usedl 19.1. místo do školních lavic na sedadla autobusů a odjeli jsme za uměním do Brna.

Divadlo Radost mělo pro nás nachystané moderně zpracované Operky Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře. V ateliéru paní Vlastičky se odehrály čtyři pohádky- O Budulínkovi, Červená Karkulka, Dvanáct měsíčků a Šípková Růženka. Pohádky sice známé, ale jiné než z pohádkové knížky. Talentovaní herci, tanečníci, malíři a muzikanti v jednom nám je představili v úplně novém podání. Měli jsme díky tomu možnost nasávat umění všemi smysly. Představení bylo opravdu skvělé a dojmů jsme si každý vezl domů dost a dost.

Velké poděkování patří SRPZŠ za zaplacení vstupenek do divadla a také Lence Chybíkové a Lence Stejskalové, které vše organizačně zajistily. Snad bude možné podobnou kulturní akci zase brzy zopakovat.