Ze života školy

2. A

Ludmila Filipová

Dopravní hřiště a program Polička plná her

Dopravní hřiště a program Polička plná her

V úterý 21.června jsme si na dopravním hřišti v Poličce zopakovali vědomosti z dopravní výchovy a panu lektorovi slíbili, že o prázdninách na pravidla bezpečného chování na silnici nezapomeneme. Po svačince jsme ještě zašli do muzea na program Polička plná her. Při hraní různých her jsme se pobavili i poučili. Vyzkoušeli jsme svoji paměť, postřeh, logiku, trénovali vzájemnou spolupráci, komunikaci a trpělivost. Kdo chtěl, mohl si vyrobit i svoje pexeso a hned si ho zahrát. A prázdniny jsou zase o něco blíž :)

Školní výlet na hrad Bouzov a do Javoříčských jeskyní

Školní výlet na hrad Bouzov a do Javoříčských jeskyní

Ve středu 18. května jsme se vypravili na školní výlet. Dopoledne jsme si prohlédli hrad Bouzov. Prohlídku hradu nám zpestřily pohádkové postavy. Čarodějnice nám ukázala, jak vaří kouzelné lektvary a vyzkoušela děti ze znalosti léčivých bylinek. Vodník nás poučil o ochraně čistoty vody i bezpečnosti u vody. S Ohnivcem se děti protáhly, s Meluzínou jsme si užili vyhlídku do okolí hradu, s šaškem děti postavily hrad ze stavebnice a nakonec všichni dostali od princezny rytířský glejt, pohlednici a lízátko. Odpoledne jsme navštívili Javoříčské jeskyně s krásnou krápníkovou výzdobou. Cestou jsme se zastavili u památníku obětem 2. světové války ve vypálené obci Javoříčko. Výlet se moc vydařil a všichni si odvezli spoustu zážitků i nějaké ty suvenýry.

Ekologický den v záchranné stanici Pasíčka

Ekologický den v záchranné stanici Pasíčka

V pátek 29. dubna jsme se v rámci ekologického projektového dne vypravili do záchranné stanice Pasíčka. Děti se při prohlídce expozice  dozvěděly spoustu zajímavých informací o zvířatech, o která zde pečují -  příběhy trvale postižených volně žijících živočichů a  jak jim v přírodě můžeme pomoci. Ve vzdělávacím  a zážitkovém programu si děti vyzkoušely poznávání zvířat podle zvuků a také si vyrobily zápich -  ptáčka . V areálu se také protáhly na různých průlezkách a mohly si i zahrát na paleontology - v písku vyhrabaly kostru Iguanodona. Pro zvířátka děti také přivezly krmení a pamlsky na přilepšenou. 

Přírodovědný program a robotika

Přírodovědný program a robotika

V pátek 11.3. jsme navštívili Centrum technického vzdělávání Půda při Městské knihovně v Poličce.  Děti se učily pozorovat, porovnávat a třídit různé přírodniny - větvičky jehličnatých i listnatých stromů, šišky, mechy, včely, hmyzí křídla i svoje ruce. Naučily k pozorování používat lupy a mikroskopy. Zajímavé bylo i kouzlení s vodou. Nakonec si všichni s chutí pohráli s roboty Bee-Bot, které děti už znají z mateřské školy. Naprogramovat jejich pohyb po hrací desce tak nebylo vůbec těžké a dokonce děti naučily roboty i tancovat. Dopoledne v příjemném prostředí Půdy bylo velice inspirující a děti získaly mnoho podnětů pro další pozorování přírody.  O zájmu dětí svědčí i rozhodnutí brzy  Půdu zase navštívit.

Slavíme masopust

Slavíme masopust

V pátek 25.2. se v naší třídě konal projektový den Slavíme masopust. Cílem projektu bylo seznámit se s lidovými zvyky a tradicemi a také si užít trochu zábavy, která k masopustu patří. Děti si vyrobily masky, zhlédly pohádku Jak to bylo o masopustu, v pracovním listu si přečetly o masopustních dnech a jaké tradiční maškary patří do masopustního průvodu. Po splnění všech úkolů jsme se přesunuli do tělocvičny, kde si děti zahrály, zasoutěžily a zatancovaly. Ve třídě potom proběhla volba a ocenění nejlepších masek a ještě zbyla chvilka na společné hry.  Masopustní den jsme si všichni užili.

Stromeček pro zvířátka a vánoční besídka

Stromeček pro zvířátka a vánoční besídka

Poslední školní den před Vánoci jsme vyrazili na zimní vycházku. Nesli jsme zvířátkům do lesa něco na přilepšenou. V lese jsme jim ozdobili vánoční stromeček jablíčky, mrkví, lojovými koulemi se semínky pro ptáčky a pod stromečkem jsme nechali i kaštany. Byl krásný slunečný den. Cestou zpět jsme se zastavili u dřevěného betlému u kostela a pak už jsme spěchali do tepla. Ve třídě u stromečku jsme si zazpívali koledy, ochutnali domácí cukroví a rozbalili dárečky. Čekaly nás krásné Vánoce.

Zdravá škola
Šablony
Portál pardubického kraje
Nenech to být