Mgr. Lenka Štoudková

Divizní finále školské futsalové ligy

15.2.2024 | Jan Mužík | 6. třída, 7. třída

Ve středu 14. února se chlapci šestého a sedmého ročníku naší školy zúčastnili Divizního finále skupiny E (východní Čechy) ve Školské futsalové lize „7“. Turnaj se konal ve sportovní hale v Předměřicích nad Labem, kde se střetly čtyři nejlepší celky z Pardubického a Královéhradeckého kraje.

V tomto „východočeském finále“ se naši chlapci nejprve utkali s dobře známým soupeřem z Masarykovy ZŠ Polička, kterého se nám po taktické bitvě podařilo přehrát 2:1 i přes to, že jsme v průběhu prvního poločasu prohrávali 0:1.

Následně jsme však změřili síly se soupeřem z Hradce Králové (ZŠ Sever Hradec Králové), který potvrdil svoji roli favorita a zvítězil 8:0. Je třeba zmínit, že naši chlapci většinu zápasu odolávali náporu velmi kvalitního soupeře.

Třetí a poslední měření sil představoval zápas s družstvem ZŠ Pardubice-Ohrazenice. Podobně jako soupeř z Hradce Králové i pardubická futsalová mládež působila velmi dobrým dojmem. V tomto utkání se nám však podařilo vytvořit si i nějaké střelecké příležitosti, přičemž jedna z nich byla gólově využita. Konečný výsledek s tímto nadstandardním soupeřem byl ale v náš neprospěch – 1:5.

Jedno vyhrané utkání nám nakonec postačilo na velmi pěkné 3. místo. Všem chlapcům, kteří takto úspěšně reprezentovali jméno nejen naší školy, ale i celého města, děkujeme a gratulujeme, neboť dostat se na tuto úroveň turnaje a poměřit síly se sportovními školami je jistě výrazným sportovním úspěchem.

Poděkování za přípravu a spolupráci patří rovněž trenérům bysterské fotbalové mládeže.

Výsledky:

ZŠ Sever Hradec Králové – ZŠ Pardubice-Ohrazenice 2:1 (1:0),
Masarykova ZŠ Polička – ZŠ Bystré 1:2 (1:1),
ZŠ Pardubice-Ohrazenice – Masarykova ZŠ Polička 10:0 (4:0),
ZŠ Sever Hradec Králové – ZŠ Bystré 8:0 (5:0),
ZŠ Bystré – ZŠ Pardubice-Ohrazenice 1:5 (1:3),
ZŠ Sever Hradec Králové – Masarykova ZŠ Polička 9:1 (5:0)

Postupující: ZŠ Sever Hradec Králové

Naši školu reprezentovali: 7. třída – Jaroslav Dočekal, Šimon Hanzl, Kryštof Peterka; 6. třída – Matyáš Bárta, Jan Dittrich, Vojtěch Doležal, Jindřich Dufek, Milan Dufek, Karel Leinweber a Jan Petříček.