Inovativní vzdělávání -BADATESLKÝ KROUŽEK orientovaný na moderní dějiny
V letošním školním roce mohli žáci navštěvovat každou středu "badatelák". Oč šlo? Jedná se o kroužek pro žáky, které baví dějepis a rádi se dozvídají nové věci. Kroužek je koncipován tak, aby rozvíjel kritické myšlení žáků. Žáci sami bádají a učitel je jim jakýmsi průvodcem. Vždy jsme pracovali s historickými prameny. Témata, kterým jsme se věnovali: Role médií (novin, časopisu, televize) jako zdroje informací, ale zároveň i jako prostředku manipulce (o tom jak média informovala o výbuchu jaderné elektrárny v Černobylu), Válka ve Vietnamu, Válka v Afganistánu, 11.9.2001. Válka v Jugoslávii, atd. V příloze naleznete ukázku takové hodiny "badateláku".