Mgr. Lenka Štoudková

Jak na PRVNÍ POMOC

23.9.2021 | Drahomíra Chadimová

Nezmatkovat, ale dokázat pomoct.

Dne 23. 9 . 2021 jsme byli proškoleni MUDr. Alenou Dvořákovou na téma První pomoc.

Děti se seznámily nejen s teorií, ale slyšely i autentickouu nahrávku volání na tel. č. 155 a následné rady po telefonu. Postupně se dozvěděly, jak poznat kritický stav, kdy přivolat ZZS, kde v Bystrém najít AED (automatizovaný externí defibrilátor), ale  velmi cenné byly především osobní zkušenosti paní doktorky z RZS.

Druhá část byla praktická, kde jsme si zkusili, jak provádět srdeční masáž a dýchání z plic do plic na resuscitačních figurínách. Ukázalo se, že není tak snadné třikrát za sebou masírovat pokaždé jinou figurínu a nepřestat. Ale právě to může zachránit někomu život!

Děti byly nadšené a jsme velice vděčni za tuto osobní zkušenost!!!