Mgr. Lenka Štoudková

Matematická "únikovka"

21.12.2021 | Drahomíra Chadimová | 7. třída

Letos si dárek museli páťáci doslova rozluštit vypočítáním správné šifry.

Tajemný kufr s mašlí a dopisem byl překvápkem 21. 12. v 5. třídě.

Protože jsou zde velmi schopní počtáři, trochu si s nimi "Ježíšek" pohrál.

Po přečtení dopisu se žáci rozdělili do skupin: "ovoce, zelenina, školní pomůcky, třída a sportovní potřeby".

V těchto skupinách je čekali netradiční úlohy a po vypočítání všech dostali číslo, které museli dosadit do společného příkladu.

Po jeho vyřešení dostali kód, kterým mohli otevřít kufr.

Jaké ale bylo překvapení, když kufr obsahoval pouze další kód a klíč od dveří, za kterým se ukrývá dárek.

Naštěstí si naše chytré hlavičky se vším poradily a za tajnými dveřmi našli ten pravý kufr s oceněním!