Mgr. Lenka Štoudková

Pečeme a poznáváme světce

20.12.2021 | Drahomíra Chadimová | 7. třída

Poslední dny před Vánocemi jsme v páté třídě prožili vánočně.

Prosinec má v kalendáři mnoho významných světců. Průběžně jsme se s nimi seznámovali především díky pranostikám, které se k nim vztahují.

20. 12. jsme ale několika z nich věnovali téměř celé dopoledne a ve skupinkách žáci sepsali informace o jednom z nich- sv. Mikuláši, sv. Barboře, sv. Lucii a sv. Martinovi.

V kuchyňce si každá skupinka upekla své vánoční překvapení a pozvala pak ostatní na prezentaci jejich vybraného světce.

Dozvěděli jsme se nejen informace o jejich životě, ale především o tradicích a zvycích, které jsou s nimi spojeni.